Turkcell TL isteme ve kontör gönderme

Faturasız hatların en büyük derdi kısa sürede TL’lerinin bitmesidir. Hal böyle olunca sevdiklerimizin bizlere yardım etmesini beklemekteyiz, peki, Turkcell tl isteme işlemi nasıl yapılır? Herhangi bir Turkcell telefon numarasına istek göndererek Turkcell kontör isteme işlemini başarıyla tamamlayabiliriz. Böylelikle karşı taraf Turkcell’e bu hizmeti kullandığından dolayı ufak bir ücret ödeyerek sizlere TL gönderimini sağlayabilir. Turkcell başkasından kontör isteme olayını gerçekleştirerek siz de hattınıza TL eklenmesini sağlayabilirsiniz. Lakin, sürekli TL istemeniz durumunda 6 ay boyunca hattınız için Turkcell’e herhangi bir TL yüklemesi yapmazsanız hattınız mecburi olarak birçok kısıtlamalara neden olmuş olacaktır. Şimdi gelelim, Turkcell’den bir başka birinden kontör isteme işleminin nasıl yapılacağına.

Turkcell TL isteme ve kontör gönderme

Turkcell Başkasından TL İsteme İşlemi

Turkcell’den bir başka kişiden TL isteme servisi ücretlidir bu servisin ücreti size TL gönderen kişiden kesilmektedir. Turkcell kontör istemek için; *115*telefon_numarası*istenen_TL_miktarı# şeklinde bir çağrı göndererek TL isteme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Karşı taraftan en az 1TL ve en fazla 30TL’ye kadar kontör isteyebilirsiniz.

*115*telefon_numarası*istenen_TL_miktarı# yaparak çağrı gönderme işlemi sonrasında karşı tarafa SMS ile bilgi mesajı gidecektir ve TL istemiş olduğunuz numara bu mesaja yanıt verirse otomatik olarak o kişideki tutar sizlere aktarılmış olacaktır. Bu işlem sadece faturasız Turkcell kullanıcılar arasında yapılacağını unutmayınız.

Turkcell TL isteme ve kontör gönderme

Turkcell Başkasına Kontör Gönderme

Turkcell’den faturasız hattan faturasız hatta kontör yani TL gönderme işlemi ücretlidir. Turkcell bir işlemde en fazla kontör gönderme limiti 30TL ve en düşük TL gönderme limiti ise 1 TL’dir. Peki o halde, Turkcell TL gönderme işlemi nasıl yapılır?

Eğer ki bir numaraya 25TL kadar bir kontör gönderecekseniz 2200’a TL kontör göndereceğiniz telefon numarasını yazıp boşluk bırakıp göndermek istediğiniz tutarı da yazarak kontör gönderme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  • Örneğin; 5321234567 25 yazıp 2200‘a SMS atarak bu numaraya toplamda 25TL kontör göndermiş olacaksınız.

Eğer ki göndereceğiniz TL miktarı 1-9TL arasındaysa bu servisi kullandığınız için 1,49TL kadar bir ücretlendirmeye tabi tutulursunuz. Turkcell kontör gönderme ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • 1-9 TL için 1,49 TL,
  • 10-19 TL için 2,49 TL,
  • 20-30 TL için 3,49 TL servis kullanım ücreti ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Turkcell Müşteri Hizmetleri

Pts May 10 , 2021
Paylaş herkes bilsin!FacebookPinterestTwitterLinkedinRedditTumblrDiggVKLineLineTurkcell Müşteri Hizmetleri direk bağlanma sistemi sayesinde müşteri temsilcisiyle iletişime geçebileceksiniz. Hattınızda veya cihazınızda herhangi bir internet, arama problemi şebeke çekmeme gibisinden sorunlarınız varsa bu durumu bildirerek kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz. Turkcell hat şikayet işlemleri, hat sorunlarınızı veya evdeki internet bağlantı sorununuza kadar bütün sorunlarınızı bir telefon bağlantısı […]