Turkcell taksitle telefon nasıl alınır?

Turkcell taksitle telefon

Turkcell taksitle telefon nasıl alınır?

Çağın bir getirisi olarak teknolojik aletlerin  zorunluluk haline gelmesiyle taksitle telefon nasıl alınır? kaygısı da pek çok kişinin gündeminde yar alıyor. Son yıllarda yapılan düzenlemeler ile taksitle cep telefonu almak yasaklanmış olsa da piyasa şartlarında nakit ödemeyle telefon almak bütçeleri zorlamaya devam ediyor. Gelen yoğun taleplerin ardından herkesin telefon ihtiyacını karşılamak ve ödeme kolaylığı sağlaması için Turkcell taksitle telefon imkanını hayata geçirildi. Faturalara eklenen cihaz ücretleri kullanıcıların da ilgisini çekti.

Şu an için en rahat biçimde telefon alabileceğimiz durum bu gibi gözükmektedir. Düşük bütçeliden yüksek bütçeli insanlara kadar hemen hemen herkesin kolaylıkla ödeyebileceği fiyatlar faturalara ek olarak yansıtılmakta ve bu sayede herkes rahat bir şekilde telefon sahibi olmaktadır. Turkcell’den taksitle telefon almak için 18 yaşında olup faturalı hat sahibi olmak gerekir. Daha önceleri telefon almaya hak kazanmak için en az 6 ay faturalı hat kullanmış olmak gerekirken şu an telefon sahibi olmak için 1 ay faturalı hat kullanmış olmanız yeterli olmaktadır.

Turkcell taksitle telefon

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell taksitle telefon alma esnasında, bankadan kredi çekerken hesaplanan kredi puanı gibi bir puan hesaplaması yapılmaktadır. Bu puan hesabı ile almak istediğiniz cihazı faturanıza ek olarak alıp alamayacağınıza karar verilir. Puan hesabını sorgulamak için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir, Turkcell bayiye giderek öğrenebilir ya da turkcell.com.tr‘den sorgulayabilirsiniz.

Puan sorgulaması yapmadan önce gecikmiş ya da ödenmemiş faturanız ya da herhangi bir kredi kartı gibi bankaya ait bir borcunuz varsa ödemeli hatta faturalarınızı otomatik ödeme talimatı ile ödemelisiniz. Bu durumlar sizin cihaz alırken puan durumunuzu artırmanıza katkı sağlayacaktır. Daha sonra başvurunuzu yaparak sizin için özel olarak seçilmiş olan cihazlardan seçim yapma şansınız olacaktır.

Turkcell Fatura Üzerine Telefon Alma Şartları

Turkcell faturalı hat kullanıcıları ödedikleri faturaların üzerine yansıtmak suretiyle telefon alırken bazı şartlara uymak zorundadırlar. Bu şartlardan biraz bahsedecek olursak; ilk bakılacak olan şey kişinin kredi puanı olacaktır. Gerek bankalara yapılan gerekse telefon faturalarının ödemesi bunda belirleyici bir rol oynamaktadır. 1 aydan başlayarak hemen hemen herkes kredi puanının durumuna göre telefon alabilmektedir.

Herhangi bir kullanım süresi zorunluluğu yoktur. Bunların haricinde hattın sahibi kimse onunla birlikte ve yanınızda tc kimlik fotokopisini götürerek Turkcell bayilerden telefon satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Turkcell Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Cts May 15 , 2021
Paylaş herkes bilsin!FacebookPinterestTwitterLinkedinRedditTumblrDiggVKLineLineTurkcell Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir? Telefonunuz “ulaşılamazken” ya da “kapalıyken”, isterseniz siz “başkasıyla konuşurken” ya da “çaldı çaldı ama açamadığınız” zamanlarda, her koşulda bir çözüm var. Turkcell Yönlendir Servisi‘yle tüm bu durumlarda bile hala ulaşılabilir olmanın keyfini yaşarsınız. Turkcell Arama Yönlendirme Servisi Turkcell arama yönlendirme […]
Turkcell Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir?