Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır

Müşterilerine taksitli telefon ve tablet almalarına olanak sağlayan Turkcell, seçeceğiniz cihazın ücretini faturaya yansıtarak, peşinatsız telefon alma imkanı sunuyor. Faturaya Ek Telefon hizmeti, Türkcell abonelerinin çok beğenisini kazanan hizmetlerinden biridir.

Turkcell faturaya ek cihaz ya da telefon almak için bazı kriterleri yerine getirmeniz gereklidir. Özellikle taksitli telefon almak için kredi puanınız ne kadar yüksek ise, alabileceğiniz telefon da buna bağlı olarak değişebilecektir.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Alma

Turkcell’den taksitle telefon almak için mutlaka Turkcell’e ait faturalı hat sahibi olmanız gereklidir. Faturalı hat sabinin ayrıca faturalarını düzenli ödemesi ve aksatmaması çok önemlidir. Turkcell puan sorgulamasında size çıkacak puan ne kadar yüksek ise buna bağlı olarak telefon alabilirsiniz.

Turkcell faturaya ek telefon almak için yanınızda kimlik kartı bulunması yeterlidir. Puan sorgulaması yapılırken bankalara olan ödemeleriniz bile önemlidir. Telefon almak aynı kremi çekmek gibidir. Ödemelerinizde sorun varsa kesinlikle telefon alamazsınız. Ayrıca Turkcell hat üzerinden telefon almak istediğinizde ödemediğiniz faturalar sizin kredi puanınızı olumsuz etkilediğinden bankalardan kredi ya da kredi kartı almanızda sorun yaşamanıza neden olabilir.

Turkcell hattınız üzerinden puanınızı öğrenmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Turkcell satış ofisleri, müşteri hizmetler ve Hesabım uygulaması üzerinden puanınızı sorgulayabilir ve uygun olan telefonları alabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Alınır?

Normal şartlarda 6 aylık fatura ödeme durumun olması gerekirsen şimdi 1 aylık kullanıcılara bile fatura üzerinden telefon verilmektedir.

Faturalı hatta geçtikten sonra hemen taksitle telefon almak isteyenlerin mutlaka banka sicilleri temiz olmalıdır. Sorgulama sonucu her hangi bir sıkıntı olmayanlar telefon almalarında sıkıntı yoktur. Eğer beğendiğiniz telefon için puanınız yetmiyorsa 1 ya da 2 ay daha bekleyebilir veya aradaki farkı peşin ödeyerek istediğiniz telefonu alabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Nasıl Sorgulanır?

Turkcell faturası üzerinden hat alanların kaç ay ödeme yaptıkları ve toplam ne kadar cihaz borcunun kaldığını sorgulamaları oldukça kolaydır. Turkcell hesabım üzerinden borcunuzu sorgulayabilir ya da kalan toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell faturaya ek telefon borcunu sorgulamak için Hesabım uygulamasından faturalarım kısmına tıklayarak kaç taksit ödemesi kaldığını ve toplam kalan borcunuzu görebilirsiniz.

Turkcell Taksitli Telefon Alma Şartları Nelerdir?

Turkcell hattınız üzerinden telefon almak için sağlamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Hat sahibinin mutlaka kendisinin kimliği ile başvuru yapmasının yanında telefon almak için gereken diğer önemli kriterler ise;

  1. Seçtiğiniz cihaz için puanınızın yeterli olması gerekli
  2. Son ödeme tarihi geçmiş faturanız olmamalı
  3. Adınıza kayıtlı hatlarda her hangi bir sorun olmamalıdır

Yasal olarak yapılan düzenleme ile 36 aya kadar taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Kapatma

Turkcell faturaya ek telefon borcu kapatma işlemi için sizden erken iptal bedeli talep etmektedir. Faturaya ek telefon aldıktan sonra iptal işlemi yapmak kalan ayların telefon bedeli sizden peşin olarak talep edilir ayrıca taahhüt verilmişse taahhüt bedeli toplu olarak alınır.

Turkcellden Taksitle Telefon Almak İçin Gerekli Evraklar

Turkcell hattınız üzerinde telefon almak için mutlaka hat sahibinin bireysel olarak kimlik kartı ile Turkcell Mağazalarına veya Turkcell hesabım üzerinden başvurması gereklidir.

Konuyla ilgili aklınıza takılanları, yorumlar kısmından dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bimcell EBA 8 GB İnternet Kampanyası Nasıl Alınır?

Paz May 16 , 2021
Paylaş herkes bilsin!FacebookPinterestTwitterLinkedinRedditTumblrDiggVKLineLineBimcell, uzaktan eğitim süresi boyunca öğrencilere tam 8 GB bedava internet vereceğini açıkladı. MEB Bimcell EBA için ek 3 GB daha internet hakkı mevcuttur. Korona virüsünün görülmesi ile milli eğitim bakanlığı okullar için uzaktan eğitim kararını aldı. Bu uzaktan eğitim EBA üzerinden yayınlanacak. Aslında virüs görülmeden ve uzaktan […]