“Yüreğim yana yana ayrıldım”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı.

Davutoğlu, Habertürk‘te gazetecilerin sorularını yanıtladı

%49,5 oy alan bir başbakanken, bir anda görevi bırakması sorulan Davutoğlu, “Ben istifa etmeseydim Türkiye krize girerdi” diye cevap verdi.

“Ya ben boyun eğecektim, şahsiyetsiz, düşük profilli başbakanlık yapıyordum, ki hayatımda böyle bir şey yapmadım. Yüreğim yana yana ayrılmayı daha uygun gördüm”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başbakanlık görevini bırakmasını şu sözlerle açıkladı:

“Bir ilim adamını diğerlerinden ayırt eden fark süreç analizi yapabilmesidir. İlim adamı noktasal, konjonktürel analizi yapmaz süreç analizi yapar. Ya ilkelerimden vazgeçecektim. İmar yasasından, şeffaflık yasasına, ihale yasasına kadar vesaire vesaire.

Ahmet Davutoğlu

Birileri parti içinde bana karşı darbe yaptılar, 15 Temmuz’da Türkiye’ye karşı darbe yapmaya kalkıştılar. Osmanlı’dan gelen hariciye geleneğini sonuna kadar korudum. Genelkurmay, MİT ve Dışişleri Bakanı arasındaki koordinasyon ilk defa oturdu. Daha önce Genelkurmay Daire Başkanlığı’nın Kıbrıs’la ilgili politika tayin ettiği alandan çıktı, dış politika Dışişleri’nde yapıldı. Biz Dışişleri Bakanlığı olarak KPSS’den kim gelirse onu alırız. KPSS’de bir şeyler yaşanmışsa onu mu kontrol edecektim?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Başkanlık Divanı belirlendi

Pts Eki 5 , 2020
2'nci Olağan Kurultay'ını tamamlayan İYİ Parti, yeni Başkanlık Divanı üyelerini de belirledi.
İYİ Parti