Bimcell Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır?

Bimcell Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır?

Bimcell Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır? Bimcell faturalı hat sahibi olan kişiler, bazen faturalarını ödemekte gecikebiliyor. Faturaların son ödeme tarihi ile ilgili hatırlatmalar ve gereken bilgilendirmeler Bimcell tarafından abonelerine e-mail ve SMS ile iletilmektedir. Eğer sizler de faturanızı size bildirilmiş olan son ödeme gününde ödemezseniz, Bimcell bu konuda nasıl bir yol izliyor size ayrıntılı bir şekilde aktaracağız.

Özellikle bütün dünyayı etkisi altına alan salgından dolayı işsizliğin, ekonomik birtakım sıkıntıların, yaşanmakta olduğu bu dönemde Bimcell faturasını ödememiş olan aboneler, eğer Bimcell faturası ödenmezse ne olur sorusunun cevabını arıyor. Bimcell faturası son ödeme tarihinde ödenmezse kaç gün içerisinde kullanıma kapatılır? Son ödeme tarihi geçerse ne olur? Hat kapandıktan sonra yeniden açabilmek için ceza ödenir mi?

Bimcell Faturanın Son Ödeme Günü Geçerse Ne Olur?

Bimcell faturanın gönderildiği tarih ile son ödeme tarihi arasında yaklaşık 10 – 15 gün bulunmaktadır. Son ödeme günü gelene kadar herhangi bir kısıtlama yaşamazsınız. Size sunulan bütün hizmetlerden faturanın son ödeme tarihine kadar yararlanmaya devam edersiniz.

Bimcell faturalı hat kullanmakta olan müşteriler, eğer faturalarını son ödeme gününde ödemezlerse Bimcell tarafından ilgili kullanıcıya faturanın ödenmediğine dair bir bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Eğer bu bilgilendirme mesajından sonra da kullanıcı ödemesini yapmazsa, hat kullanımı kısıtlanır. Genel olarak paket kullanımları böyle bir durum söz konusu olduğunda kullanıma kapatılır.

Bimcell Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Gün İçerisinde Kapanır?

Faturasının son ödeme tarihi geçmiş olan Bimcell kullanıcılarının hattı kullanıma 1 hafta içerisinde kapatılmaktadır. Hattınızı hiçbir şekilde kullanamadığınız gibi arayan kişiler de size ulaşamayacaklardır. Eğer fatura ödemenizi hattınız kapandıktan sonra da yapmazsanız, Bimcell tarafından fatura borcunuz nedeniyle icraya verilebilirsiniz.

Bimcell Faturalı Hattım Kapanırsa Ceza Öder miyim?

Ocak ayından itibaren Bimcell son ödeme tarihi geçmiş olan faturalara, gecikme faizi olarak aylık %1,6 oranında, günlük ise %0,0533 oranında faiz uygulanmaktadır.

Eğer borcunuz nedeniyle Bimcell faturalı hattınız kullanıma kapatılmışsa, sizlerden açma kapama ücreti olarak 35 TL talep edilecektir. Bimcell açma kapama ücreti faturanıza yansıtılarak alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Geçmişi Nasıl Çıkarılır?

Cum May 21 , 2021
Paylaş herkes bilsin!FacebookPinterestTwitterLinkedinRedditTumblrDiggVKLineLineBimcell Arama Dökümü ve Konuşma Geçmişi Nasıl Çıkarılır? Bimcell arama dökümü ve Bimcell konuşma detaylarını geriye dönük olarak 6 aylık süreç için çıkarabilirsiniz. Yasal olarak hat sahibinin konuşma, SMS ve internet kullanımı hat sahibinin incelemesi için 6 ay saklanmaktadır. Sizlere bu yazımızda Bimcell arama dökümü nasıl alınır? ve […]
Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Geçmişi Nasıl Çıkarılır?